НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ

Національна бібліотека України для дітей запрошує своїх/Files/images/bbloteka/0001Афиша_тиждень_201.jpg читачів на весняних канікулах до незвичайних читань:
"Всеукраїнський тиждень дитячого читання - 2018"!

Читач приймає виклик! Книжковий челендж читачам від Бібліотеки!

Приходь на весняних канікулах до бібліотеки та стань учасником Тижня ЕКСТРІМ-читання.

Загальні підсумки Тижня ЕКСТРІМ-читання будуть оголошені 1 квітня під час фінального свята. Будуть визначені 10 переможців – по 3 у кожному рівні челендж-програми та один беззаперечний ЛІДЕР – за сумою усіх напрямів. Переможці отримають призи від бібліотеки, а також від почесних гостей, які ставили перед читачами ВИКЛИКИ на святі відкриття Тижня 20 березня.


Крути: подвиг і трагедія

Бій під Крутами увійшов в історію як вияв самовідданого патріотизму, жертовної любові до рідної землі та героїчного втілення національної ідеї. 29 січня 1918 року 300 юнаків вийшли на бій проти чотиритисячної армії радянських більшовиків, щоб не пустити ворога до Києва./Files/images/bbloteka/1359447650_bitva.jpg

Станція Крути знаходиться біля с. Пам’ятне Ніжинського району за 130 км на північний схід від столиці. У 1918 році ситуація на теренах України була надзвичайно складною та нестабільною. 29 січня до Києва мали прибути три загони більшовицької армії під проводом Михайла Муравйова, загальною чисельністю від 4 до 6 тисяч солдатів. Дати опір ненависному ворогу зголосилися юнаки зі Студентського куреня січових стрільців. До куреня входили студенти університету святого Володимира та Українського народного університету, учні Другої української гімназії ім. Кирила й Мефодія, загальною кількістю близько 300 чоловік під командуванням Аверкія Гончаренка. Війська Симона Петлюри, які знаходилися неподалік Ніжина і могли підтримати молодих бійців, повернулися до Києва придушувати повстання на заводі «Арсенал», яке вважали більш загрозливим. Бій почався близько 9 ранку і тривав 5 годин.

Більшість молоді трагічно загинула на полі бою, 27 юнаків розстріляли більшовики, а в живих залишилися лише 30 січовиків з 300. Під час поховання загиблих на Аскольдовій горі Михайло Грушевський назвав їх героями, Павло Тичина присвятив цьому героїчному вчинку вірша, у 2006 р. на місці битви встановили пам'ятник, а з приводу 80-тої річниці випустили пам'ятну гривню.

Хоча бій під Крутами не мав стратегічного значення у перебігу тогочасних подій, але 29 січня назавжди залишиться в історії як приклад героїзму та самосвідомості українського народу.


Соборність України: від ідеї до сьогодення

/Files/images/bbloteka/h_ua_den_sobornosti.jpg

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.


Всім серцем любіть Україну…
120-річчя від дня народження В.М. Сосюри

Проклятий крук тебе терзає,/Files/images/bbloteka/3_volodymyr-sosyura_ava_13.jpg
і кров із серця п’є змія.
Я так люблю тебе, мій краю,
Вкраїно змучена моя!
В безмежній сині — птичі гами,
пахучу й росяну ріллю,
залиті сонцем і квітками
твої дороги я люблю.
Хай знову день твій засіяє.
Я жду його, ночей не сплю.
Я так люблю тебе, мій краю,
і в горі й радості люблю.

На Святвечір, 6 січня 1898 року на станції Дебальцеве (тепер - Донецькаобласть) народився Володимир Сосюра, відомийукраїнський поет-лірик.

Родина майбутнього поета переїхала до селища Третя Рота, що зараз є частиною Лисичанська. З 11 років Володимир підтримував родину, працюючи в бондарському цеху, телефоністом, чорноробом. Закінчив два училища, продовжував тяжко працювати. Під час Української революції 1917–1921 років служив бунчужним 3-го Гайдамацького полку Армії УНР, пізніше вступив у лави РСЧА.

В архівах збереглися ненадруковані вірші Сосюри українською мовою, які він писав, перебуваючи в Армії УНР. А перший друкований вірш «Плач волн» поет опублікував 1917 року в лисичанській газеті «Голос рабочего». В 1921 році побачила світ друга збірка Сосюри «Поезії». В 1920-ті роки поет прагнув розвитку нової культури. Співпрацював із літературними організаціями «Плуг», «Гарт», «ВАПЛІТЕ», «ВУСПП». Окрім будівничої тематики, він майже один серед українських митців культивував інтимну та любовну лірику.

В 1930-х роках особисте життя та творчість письменника були затьмарені трагедією Голодомору та репресіями, що довели його до межі психічного розладу. В 1934 році Сосюру виключили зі Спілки радянських письменників за «націоналістичні ухили» (поновили лише 1936 року). І хоча 1948 року поета відзначили найвищою Сталінською премією, прихильність режиму була примарною. 1949 року другу дружину поета Марію Гаврилівну заарештували за звинуваченням у розголошенні державної таємниці й заслали до Казахстану. 1951 року письменник був знову обвинувачений у «буржуазному націоналізмі» за патріотичну поезію «Любіть Україну». Помер Володимир Сосюра 8 січня 1965 року.


Василь Стус: Поет і Громадянин
80-років від дня народження поета/Files/images/bbloteka/Vasyl_Stus_0001.jpg

6 січня 2018 року легендарному поету, полум'яному сину України і борцю Василю Стусу виповнилося б 80 років. Стус - поет страдницької долі. Він обрав беззавітне служіння рідному народові. Він ішов тернистою дорогою та приймав безкінечні удари долі. Україна була для нього серцевим болем, з якого й народжувалася його полум'яна поезія. У неймовірно важких умовах тюрми, куди його запроторили за антирадянщину, Василь Стус тримався стійко, голови не схиляв. Він усвідомлював, що за ним «стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу одстояти до загину". Так, поет знав, що загине у своїй боротьбі з тією системою, але був в певнений, що через свою смерть повернеться до рідного народу: "Народе мій, до тебе я ще верну, як в смерті обернуся до життя...".


/Files/images/bbloteka/image.gif

28 листопада - День вшанування пам’яті жертв голодоморів

Відеофільм про голодомор на Україні 1932-1933 рр.

9 листопада - День української писемності та мови.

Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став/Files/images/bbloteka/i.jpeg прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов'янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.

В цей день традиційно проводяться різноманітні заходи в школі присвячені темі писемності та грамотності.


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2016
«Книга і читання – важливий чинник у
вихованні духовних цінностей учнів»

Бібліотека - це скарбниця всіх багатств людського духу.
Г.Лейбніц

Учні 4-6 класів брали участь у конкурсі малюнків на кращу ілюстрацію до/Files/images/bbloteka/IMG_0773.jpg улюблених творів «Ми читаємо і малюємо». Найкращі роботи були розміщені при вході в бібліотеку таким чином у дітей, які приходили до читальні з’являлося бажання прочитати книжки, до яких були намальовані ілюстрації їхніми однолітками.

Цілі, поставлені під час проведення місячника, в цілому досягнуті.

У період проведення заходів спостерігалося зростання читацької активності, збільшилася кількість відвідувачів бібліотеки.

Місячник вже минув, але шкільна бібліотека гостинно чекає на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові виставки та цікаві надходження.


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2015 під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України»

Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується.
В. Сухомлинський

У Вишнівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2015 під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України» з 01 жовтня 2015 року по 31 жовтня 2015 року.

Успішна держава – це успішні громадяни, які сповнені національної свідомості, любові до рідного краю, свого народу, які проживають в Україні.

Під час місячника були проведені заходи, що навчали учнів школи шанобливого ставлення до культури українського народу, традицій та звичаїв, толерантно ставитися до культури всіх народностей.


«Україна – наша Батьківщина» - бібліотечний урок в початковій школі.

/Files/images/bbloteka/Biblioteka_4.jpg /Files/images/bbloteka/Biblioteka_5.jpg


«Рада знайомству, мій юний читачу!»
бібліотечний урок для учнів 2-х класів

/Files/images/bbloteka/Biblioteka_6.jpg /Files/images/bbloteka/Biblioteka_7.jpg

Виставки книжок «Ми – нація єдина!», «Моє місто - моя Україна!»,"Моє місто - моя Україна!"

/Files/images/bbloteka/Biblioteka_8.jpg


13 листопада 2014 року відбулася зустріч учнів школи з поетесою Тетяною Володай

Тетяна Володимирівна член Київської обласної Національної Спілки письменників України, Лауреат боярської міської премії ім. В.Самійленка завітала до школи на свято української писемності і мови. Розповіла учням про велич і красу нашої рідної мови. Вірші почала писати Тетяна Володимрівна з дитинства. Вчителька за фахом і майстриня поетики за покликом душі. Надзвичайно лірична поетеса, талановитий журналіст, самобутній композитор і просто чарівна усміхнена жінка. Учні із задоволенням прослухали її твори, що розкривають природу людських почуттів, красу навколишнього світу і таємниці минулого. Учні після кожного музичного твору виконаного Володай Т.В. піднімалися і аплодували.

/Files/images/bbloteka/SAM_4439.JPG
/Files/images/bbloteka/SAM_4448.JPG

31 жовтня 2014 року завершено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науково-педагогічною бібліотекою України ім. В.О.Сухомлинського, усвідомлюючи важливість ролі шкільних бібліотек в інноваційному розвитку загальноосвітніх навчальних закладів України, виступили з ініціативою започаткувати у 2014 році щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, що проходитиме в рамках Міжнародного місячника з 01 по 31 жовтня (за пропозицією Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (ІASL).

Наказом управлінням освіти, молоді та спорту Києво-Святошинської районної державної адміністрації від 01.10.2014 № 357 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» започатковано проведення даної ініціативи у загальноосвітніх навчальних закладах району, який у 2014 році проходить під гаслом «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти».

Дана акція проводиться з метою розкриття потенційних можливостей освітніх бібліотек, підняття їх престижу та популяризації читання в Україні.

У школі було проведено виставку домашньої бібліотеки "Мої улюблені книги", проведено бесіди з учнями початкової школи: "Читай та пізнавай", бібліотечний урок "Книжка - духовна цінність", "Бібліотека - осередок мудрості".

/Files/images/bbloteka/SAM_1213.JPG


17 жовтня 2014 року учні 9-Б класу відвідали центральну районну бібліотеку Києво-Святошинськоно району.
/Files/images/bbloteka/SAM_4412.JPG
/Files/images/bbloteka/SAM_4419.JPG

Працівники читальної зали розповіли учням про історію створення центральної районної бібліотеки для дорослих. Для учнів була проведена екскурсія по бібліотеці, ознайомлено з правилами користування бібліотекою. А працівники відділу обслуговування підготували захід присвячений визначній рукописній пам'ятці староукраїнської літературної мови й мистецтва - Пересопницьке Євангеліє .

Розповіли учням, що Пересопницьке Євангеліє являє собою розкішну книгу вагою 9 кілограмів 300 грамів, писану пізнім уставом на пергаменті форматом 380 х 240 мм.Всі 964 сторінки фоліанта написано на пергаменті - у XVI столітті цей матеріал був набагато міцнішим та дешевшим за папір. У виготовленні цього рукопису переплелися, з одного боку, традиція переписування євангельських текстів, а з іншого - завдання створити шедевр рукопису і мистецтва виготовлення книги.Ця книга є проривом у середньовічній свідомості, і, водночас, адаптацією книжкової церковнослав'янської мови до живої народної мови. Це розуміли її творці і так сподівалися меценати. У цьому її унікальність і наукова цінність.

Бібліотекарі Томко О.М. та Стеблюк А.В.читали прекрасні вірш,і а учасниця літературно-мистецького клубу Мельник Л.М. виконувала пісні на слова місцевих поетів.

А потім учні розійшлися по бібліотеці , в пошуках тієї єдиної книги, яка чекає тільки їх на книжковій полиці. Бажаючі мали можливість записатися до бібліотеки.

/Files/images/bbloteka/SAM_4424.JPG


З 14 по 17 жовтня 2014 року було оголошено про збір макулатури у рамках благодійної акції "Підтримай українську армію".

Гортаючи сторінки історії, ми можемо спостерігати, що наша Україна проходила тернистий шлях до незалежності та суверенності. Ще з часів козаччини весь український люд гуртувався, щоб боронити нашу землю від нападу ворогів та загарбників. І знову настав непростий час, коли кожен може стати захисником Вітчизни. Україна в небезпеці.Учні нашої школи розуміють, що солдатам і офіцерам доводиться переживати нелегкі дні, і прагнуть їх всіляко підтримати.Саме тому учні школи від 1 -х до 11-го класу взяли участьу проведенні благодійної акції «Підтримай Українську армію». Участь взяли навіть небайдужі мешканці мікрорайону, які відгукнулися на заклики допомогти військовослужбовцям . Кошти від проведеної акції у розмірі 600 грн. будуть передані для закупівлі необхідних речей та медпрепаратів для військовослужбовців.

/Files/images/bbloteka/20131001155553_4_http-cs308429.userapi.com-v308429184-4c04-wd8h0kia2sa.jpg

Дякуємо всім небайдужим! Тільки коли ми єдині - ми непереможні!


30 вересня - всеукраїнський день бібліотек

Указом президента України від 14 травня 1998 року був заснований Всеукраїнський день бібліотек. Його святкування проходить щорічно 30 вересня.

До Всеукраїнського дня бібліотек у шашій бібліотеці було проведено День відкритих дверей, бесіди: "Як читати книгу ?", "Як книга прийшла до людей?" та екскурсія учнів 2-х класів до бібліотеки "Подорож книжковим містом" .

/Files/images/bbloteka/DSC_3802.JPG

Відповідно до листа МОН України від 16.06.2014 р. № 1/9-31/Files/images/bbloteka/1403777309_2.png8 "Про тему першого уроку в 2014/2015 навчальному році" новий навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах розпочнеться 01.09.2014 першим уроком на тему"УКРАЇНА - ЄДИНА КРАЇНА"Лист МОН України від 11.06.2014 р. №1/9-303 "Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2014/2015 навчального року"

Перший урок має стати поштовхом до подальшої роботи з об’єднання учнів, педагогів, батьків довкола спільної цінності – територіальної цілісності держави, згуртованості суспільства, розв’язання проблем шляхом діалогу, пошуку загальнонаціонального консенсусу.

Мета Першого уроку– формування у школярів громадянської героїко-патріотичної активної позиції шляхом вивчення історії держави, її національних і культурних традицій, поваги до Законів України, усвідомлення морально-правових норм та загальнолюдських цінностей суспільства.

Кiлькiсть переглядiв: 353