Повернутися до звичайного режиму

Тиждень інформатики у школі

З 4 по 10 грудня в нашій школі пройшов традиційний тиждень інформатики. Він, як завжди, був проведений в рамках Всесвітнього тижня комп’ютерних наук, також цього року він був приурочений 50-річчю створення першої мови програмування для дітей ЛОГО та 50-річчю Дня інформатики в СРСР, з якого бере початок розвиток інформатики в Україні.

Цього тижня учні нашої школи разом із мільйонами школярів усього світу вже втретє взяли участь в глобальному заході “Година Коду”, присвяченому популяризації професій у сфері інформаційних технологій та програмування , стали учасниками конкурсів та проектів, пов'язаних з інформаційними технологіями та кодуванням.

Тиждень пройшов під гаслом: «Майбутнє всіх професій – в інформаційних технологіях. Обираючи ІТ, ти обираєш майбутнє!»

«Година Коду» - захід, який вже став популярним серед наших учнів. Більшість учнів нашої школи (2-А, 2-Б, 3-А,3-Г, 3-Є, 6-А, всі 7, 8, 9 класи, 11 клас) протягом тижня разом із мільйонами школярів усього світу взяли участь в цьому глобальному заході. Наша школа вже втретє приєдналася до цієї міжнародної освітньої акції, що спрямована на популяризацію ІТ серед учнів шкіл за допомогою проведення спеціально розробленого інтерактивного уроку інформатики. На «Годині Коду» наші учні ознайомилися з портретом українського айтішника, професіями, пов’язаними з ІТ, що мають найбільший попит в Україні, найвідомішими українськими ІТ-проектами та компаніями. Кожен спробував себе в ролі програміста. Так, найменші учні гралися-програмували у «Майнкрафт» та «Напиши першу програму з Angry Birds», а старші цього року кодували у «Ваяна: Мандрівка з кодом» та «Зоряні війни: Закодуй свою галактику». Всі уроки пройшли у активних розмовах-дискусіях. На завершення всі учасники уроку отримали сертифікати. (Захід підготували вчителі інформатики молодшої школи Твердохліб Г.О., Гадецька Т.П., Мисько О.М. та старшої школи Ошийко Т.М., Михащук М.В., Омельчук Г.В.)

Довідка
Акція «Година Коду» заснована у 2013 році організацієюCode.org. Великі ІТ компанії долучились до розробки навчальних програм, а глобальний рух підтримали Барак Обама, Білл Гейтс, Марк Цукерберг і чимало інших знаменитостей. Ця масова кампанія підтримується більш, як 400 партнерами та 200000 вчителями і залучає десятки мільйонів учнів у більш, як 180 країнах світу. За час існування ініціативи в ній взяло участь понад 460 мільйонів школярів зі 180 країн! «Година коду» стала популярною у світі саме через свій унікальний формат, який чудово допомагає відчути себе програмістом. У формі гри та зі зрозумілими інструкціями дитина за одну годину вчиться писати код, відразу бачить результат своєї роботи і пишається зробленим. Багатьом дітям це допомагає розпалити інтерес до навчання та розширити світогляд.

Учні молодшої школи цього тижня переглянули фільм про історію розвитку комп’ютерної техніки «Історія речей. Персональний комп’ютер», вчилися програмувати з Google та допомагали кролику пройти 6 рівнів в інтерактивному Doodle "Coding for Carrots", що був присвячений 50-річчю першої мови програмування для дітей ЛОГО. (Заходи підготували вчителі інформатики молодшої школи Твердохліб Г.О., Гадецька Т.П., Мисько О.М.)

Учні 6-7 их класів змагалися за звання «Володар клавіатури», 8-9 класи - «Кращий системний адміністратор», 6-9 класи на «Годині Коду» за звання «Кращий програміст».( Заходи підготували вчителі інформатики Ошийко Т.М., Михащук М.В., Омельчук Г.В.)

Для учнів 8-В та 11 класів вчителем Ошийко Т.М. були проведені уроки-квести "Від Junior до Senior" (11) та «Суперкодер» (8-В), на яких школярі шукали відповіді на питання, пов’язані з ІТ.

Вчителем інформатики Михащук М.В. був проведений урок –змагання з програмування в 11 класі "Анна і Ельза проти Ваяни", на якому змагалися дві команди учнів-програмістів.

Для учнів 7-11 класів вчителем Ошийко Т.М. був проведений 5-денний веб-квест «У світі інформаційних технологій та кодування», який пройшов у щоденних пошуках відповідей на питання, що пов'язані з інформаційними технологіями. Учні ознайомилися з історією криптовалюти біткойн та дослідили динаміку його зростання. Вони шукали інформацію про найвідомішого робота Софію та історію його створення. Дізналися про першу мову програмування для дітей ЛОГО та першу інтерактивну гру від компанії Google на стартовій сторінці, присвячену 50-річчю появи цієї мови. Школярі отримали знання про лінійні та двовимірні штрих-коди, навчилися створювати та розшифровувати QR-коди. Також вони дізналися про один з найуспішніших українських ІТ-стартапів - пристрій Petcube для домашніх тварин.

Велику зацікавленість учнів також викликали вікторини «Весела перерва» для 6-7 класів та «Аукціон балів» для 8- 11 класів, на яких можна було отримати бонусні бали з інформатики. Школярі шукали відповіді на непрості запитання та отримували нові знання із різних областей сфери комп’ютерних наук.

Протягом тижня учні також мали змогу ознайомитися з новинками в сферах кодування та інформаційних технологій на виставці стінгазет «Чи знаєте ви, що..?», яку підготували учні 8-А, 8-В, та 11 класів. Групи, що створювали газети, висвітили теми, пов’язані з популярними комп’ютерними іграми, мовами програмування, сервісами Instagram, Viber, фірмами Apple та Microsoft.

На тижні інформатики розпочали роботу над двотижневими проектами учні 7-А, 7-В класів -"Тиждень кодування у діаграмах Excel"(в рамках теми "Табличний процесор"), 8-В клас – відеоролик "Інформаційні технології в нашому житті"(в рамках теми "Об'єкти мультимедіа" ), 11 клас - "Світ кодування на інтерактивному плакаті"(в рамках теми "Основи алгоритмізації та програмування")

Вчителі інформатики намагалися залучити якомога більше учнів школи до заходів тижня, адже проведення таких заходів розвиває інтерес дітей до вивчення предмету, творчу уяву, художній смак, навички змагання, логічне мислення, посилює пізнавальну мотивацію, підвищує інтерес до активної творчої та самостійної діяльності, формує навички самостійності та роботи в команді. А вивчення програмування допомагає розвивати навички розв'язання задач, логіку та творчість. Розпочинаючи вивчення рано, учні отримують основу для успіху в будь-якій кар'єрі 21 століття.

/Files/photogallery/1640/IMG_4951.JPG/Files/photogallery/1640/IMG_4952.JPG
/Files/photogallery/1640/IMG_4957.JPG/Files/photogallery/1640/IMG_4956.JPG
/Files/photogallery/1640/IMG_4892.JPG/Files/photogallery/1640/IMG_4904.JPG
/Files/photogallery/1640/IMG_4877.JPG/Files/photogallery/1640/IMG_4941.JPG
/Files/photogallery/1640/IMG_4932.JPG/Files/photogallery/1640/IMG_4872.JPG

ПЕРЕЙТИ НА СТОРІНКУ ТИЖНЯ ІНФОРМАТИКИ

Кiлькiсть переглядiв: 75