Патріотичне виховання

Відеоматеріали (Інститут національної пам'яті)

КНИГА ПАМ'ЯТІ

Нормативне забезпечення

Указ Президента України № 580/2015 від 13.10.15 року "Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки"

Указ Президента Українивід12.06.2015№334/2015 "Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді"

Указ Президента України №872/2014 «Про День Гідності та Свободи»

Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді

Лист Міністерства №1/9-412 від 13.08.2014 "Про проведення Уроків мужності"

«Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді» Наказ Міністерства №1232 від 27.10.2014 року

Наказ МОН України від 07.09.2000 № 439 "Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України"

«Щодо протидії пропаганді сепаратизму та антиукраїнській ідеології в системі освіти» Лист МОН України від 24.06.2015 № 1/9-302

Методичні рекомендації

Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах

Методичні рекомендації, підготовлені Українським інститутом національної пам’яті

Навчально-методичні матеріали про Революцію Гідності

Методичні рекомендації щодо громадянської освіти та виховання в навчальних закладах

Національно-патріотичне виховання в контексті Програми "Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України"

Експрес-уроки української мови з Олександром Авременком


Шкільні заходи

Урок мужності «Збережемо пам'ять» до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників

10 листопада 2016 року учні 8-Б класу (класний керівник Попович Тетяна Василівна) провели урочистий виховний захід, присвячений річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, яку ми відзначали 28 жовтня.

Учням 5 – х класів було представлено декламаційно-музичну композицію, в якій діти продемонстрували події, здійснивши демонстрацію архівних документів періоду України в Другій світовій війні.

Метою заходу було ознайомлення учнів 5-х класів з подіями Великої Вітчизняної війни та визволення України від німецько-фашистських загарбників, вшанування пам’яті загиблих воїнів, сприяти формуванню у свідомості учнів вагомості перемоги для українського народу, прагнення бути патріотом своєї держави.

Посвята в козачата

24.10.2016 хлопчиків та дівчат 1-их класів приймали до козацького шкільного товариства. Під гучні аплодисменти козацькі загони перших класів заходили у святково прикрашений зал. Протягом свята маленькі козачата вміло демонстрували свої здібності: співали українські пісні, брали участь у рухливих іграх, смакували козацькою кашею,склали присягу на вірність козацьким звичаям і традиціям. Козачата показали свої знання про життя, традиції та побут козацтва у давні часи.

З цього дня маленькі козачата будуть жити і дотримуватися козацьких заповідей. Кожен курінь одержав грамоту про те, що на Козацькій раді вони посвячені в козачата і стали юними громадянами козацької республіки, побратимами усіх волелюбних народів світу.

Відзначення Дня пам’яті та примирення

8 травня, вся Україна відзначає День пам'яті та примирення. Цю дату наша держава офіційно відзначає з 2015 року, чим і започаткувала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам'яті та примирення під гаслом "1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо".

6 травня наша школа розпочала низкою виховних заходів, де звучала тематика пам’яті всіх, хто загинув у війнах ХХ – ХХІ століть, примирення та переосмислення тих жахливих подій, що забрали тисячі життів, виховання національно свідомого, патріотично налаштованого українця.

Почалися заходи з тематичного уроку "Мужність і відвага крізь покоління". На годину кожен учень поринув у інший світ: болю і втрат, розпачу і горя, звитяги і мужності, надії і перемоги. Відеоролики, світлини, поезія й скупі слова воєнної статистики проймали свідомість кожного, закарбувалися у пам’яті. Символи відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги — червоні маки прикрашали груди всіх учнів та вчителів.

Продовжилось відзначення Дня пам’яті урочистою лінійкою під гасло: "1939 – 1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!", яку розпочав представник Ради ветеранів міста Вишневого Коваленко Микола Михайлович.

Учні, батьки та вчителі вшанували пам'ять загиблих воїнів Другої світової війни, учасників АТО хвилиною мовчання. Традиційно відбулося покладання квітів до могил героїв. В організації лінійки взяли участь учні 10 класу, вокальний ансамбль «Мальви».

Нехай червона квітка маку, як символ пам’яті про загиблих у Другій світовій війні, буде нагадуванням нинішньому та прийдешнім поколінням про те, що найбільша цінність у світі - людське життя.


Військово-польові збори у Вишнівській ЗОШ І-ІІІ ст.№1

З 26 – 28 квітня проходили військово-польові збори для старшокласників на тренувальній базі ГО «Український легіон».

Учні під керівництвом досвідчених інструкторів опановували військову тактику, основи топографії та тактичної медицини. Організатором та керівником військово-польових зборів Вишнівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 є вчитель «Захисту Вітчизни» Берчій Володимир Володимирович.

До ювілею Лесі Українки

25 лютого 1871 року прийшла у світ Лариса Петрівна Косач – Леся Українка, яка «в імені своєму вищим повелінням уславила Україну». Від того часу пройшло 145 років. Однак пам'ять про видатну дочку українського народу живе й донині. Своєю винятковістю й своєю звичайністю – усім вона дорога нам, а її пророче слово живить наші душі нев’янучою любов’ю до рідного краю.

Вшануванню пам’яті видатної дочки нашого народу було присвячене літературне дійство«Ні! Я жива, я буду вічно жити!»,що відбулося 21 квітня у Вишнівській загальноосвітній школі № 1. Його підготували учні8-В та 6-А класів та вчитель української мови й літератури Снігир Т.І. Почалося свято з літературної композиції «Світле безсмертя Лесі Українки». Проникливо, натхненно звучали у виконанні учнів слова відомих діячів культури, літератури про Лесю Українку, а також її поезії.

Друга частина дійства особливо сподобалася усім, хто завітав на свято. Це була інсценівка відомої дитячої казки Лесі Українки «Лелія» у виконанні учнів 6-А класу. Чудова гра юних артистів-аматорів нікого не могла залишити байдужим.

В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля...

Щороку приходить до нас весна, а з нею – Шевченківські свята. І хоч минуло досить багато часу, народ пам´ятає, знає і шанує свого генія.

Учні 5-Б класу Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 з класним керівником Столяровою Зоєю Вікторівною підготували музично-літературне свято-проект ,, В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля...".

Цього року ми святкуємо 202 річницю з дня народження Великого Кобзаря. Він належить до тих людей-світочів, яких всі цінують і шанують. У чому секрет такої слави, безмежної любові українців? Відповідь на це питання дали разом учасники та гості: учні 5-х та 8-х класів.

Лунали вірші та пісні Великого Кобзаря; дивилися презентацію сучасної інтерпретації ,,Заповіту", мультфільми за творами Шевченка. Під час фінальної пісні ,,Україна моя рідна", у виконанні учнів 5-Б класу, усі відчули себе великою українською родиною, про яку мріяв вірний син України Тарас Григорович Шевченко.

Любіть Україну і мову її солов’їну

21 лютого –Міжнародний день рідної мови. Це свято української мови – одне із найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші батьки. Мова - душа нації, її генетичний код у її глибинах народилося багато того, чим може пишатися наш народ.

22 лютого учні 6-А класуВишнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 разом з вчителем української мови та літератури Снігир Тамарою Іванівною провели урок«Рідна мово материнська» .Діти читали вірші, вислови українських письменників про мову . Тамара Іванівна прочитала фрагмент оповідання «Чия мова найбагатша». Діти почули зворушливі слова про багатство української мови, про її неперевершеність та геніальність.

День Гідності та Свободи

21 листопадав Україні відзначаютьДень Гідності та Свободи,коли весь народ вшановує громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подійПомаранчевої революції 2004 рокутаРеволюції Гідності 2013-2014 років.Ці доленосні події згуртували всю державу навколо високої мети – боронити незалежність України, її стабільний розвиток в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.

У Вишнівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбувалися заходи, метою яких було згадати та вшанувати Героїв Майдану. Це були і виховні години на тему:«Наш дух не зламати, свободу не вбити», тематичні виставки літератури в бібліотеці. Відбулася поїздка до Національної історичної бібліотеки України на презентацію книг Надії Максимів «Галицький ряд» та Тетяни Домашенко «Небесна Сотня Воїнів Майдану». А також 23 листопада 2015 року учні 9- В класу (класний керівник Городня Л.В.) провели лінійку«Герої не вмирають»,діти читали вірші, спогади безпосередніх учасників подій, а також звучали пісні у виконанні дівочої вокальної групи «Мальви».

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

Представники школи на презентації книг Надії Максимів «Галицький ряд» та Тетяни Домашенко «Небесна Сотня Воїнів Майдану» у Національній історичній бібліотеці України

Представники нашої школи мали честь бути запрошеними 19 листопада 2015 року у приміщення Національної історичної бібліотеки України де відбулася презентація книг видавництва «Духовна вісь» Надії Максимів «Галицький ряд» та Тетяни Домашенко «Небесна Сотня Воїнів Майдану».

На прикладі галицької родини Дзвоників, а згодом Максимівих, сестра Володимира Надії Максимів описує знакові події ХХ сторіччя - від 1914 року і до сучасності. Йдеться про долю українців, котрі зазнали репресій, поневірянь, депортацій, про учасників національно-визвольних змагань – січових стрільців, воїнів Повстанської армії. Національно-визвольна війна продовжується, що бачимо із сучасних подій. Тому книга сестри Володимири спонукує ще раз заглибитись у нашу історію, щоб не повторювати її помилок.

Тетяна Михайлівна Домашенко презентувала книгу «Небесна Сотня Воїнів Майдану» де зібрано поезії, насичені емоціями останніх подій, що відбуваються в Україні, котрі авторка пережили особисто на Майдані.

Акція «Діти Вишнівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1– воїнам АТО»

Страшні події сьогодення України не залишають байдужими учнів Вишнівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Прагнучи підтримати воїнів, які відстоюють мир і незалежність на сході нашої України, учні нашої школи взяли участь в майстер-класі з виготовлення сувенірів для бійців Української армії: намалювали малюнки, написали листи, учні 4-Б класу (класний керівник Берчій О. П.) зробили ангелочків.

У своїх роботах діти намагалися передати любов, повагу, підтримку солдатам: «Повертайтеся живими», «Дякуємо, що захищаєте нас», «Ми хочемо МИРУ!» - ключові слова, які були написані учнями.

Кожна дитина сподівається, що його обереги врятують воїнів від ворожих куль, і вони всі повернуться живими і неушкодженими.

Посвята в козачата

Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 славиться своїми традиціями , святами. Традиційне шкільне свято «Козацькі розваги» до Дня захисників України закінчилися «Посвятою в козачата», яке організували і провели 13.10.2015 заступник директора з виховної роботи Нечипоренко Л.В. та педагог-організатор Берчій О.П.

Хлопчиків та дівчат 1-их класів приймали до козацького шкільного товариства. Під гучні аплодисменти козацькі загони перших класів заходили у святково прикрашений спортивний зал. Протягом свята маленькі козачата вміло демонстрували свої здібності: співали українські пісні, брали участь у рухливих іграх, смакували козацькою кашею,склали присягу на вірність козацьким звичаям і традиціям. Козачата показали свої знання про життя, традиції та побут козацтва у давні часи.

З цього дня маленькі козачата будуть жити і дотримуватися козацьких заповідей. Кожен курінь одержав грамоту про те, що на Козацькій раді вони посвячені в козачата і стали юними громадянами козацької республіки, побратимами усіх волелюбних народів світу.

Козацькі забави - 2015

Знати історію свого народу, значить впевнено дивитися у майбутнє. А нашому народу є чим пишатися. 8 жовтня в школі розпочалися традиційні вже десяті“КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ”серед учнів 3-6 класів.

Ідеєю заходу був не лише фізичний розвиток наших школярів, але й прагнення прилучити учнів до національних традицій, звичаїв та обрядів; загальнолюдських цінностей козацької моралі. Адже культ здорового способу життя серед козацтва сприяв народженню та вихованню здорового покоління молоді.

Учні школи змагались в одинадцяти тематичних змаганнях, готували національні костюми, шили прапор, розробляли і малювали герб та емблеми, співали українські пісні, а також змагалися в спортивних конкурсах які саме сприяли вихованню вище перерахованих якостей.

Підхід до організації кожного конкурсу змагань, залучення символіки козацтва: одягу, булав, шабель, допомогло наблизити сучасних дітей до козацьких традицій. За результатом змагань перемогли козачата3-Б, 4-А, 5-В, 6-А класу. Всі загони були нагороджені грамотами за проявлену витривалість, мужність та сміливість. До складу журі були запрошені воїни Добровольчого батальйону Донбас.

Давайте разом пишатись, тим що ми є нащадками українських козаків!

Урок патріотизму

18 вересня 2015 року відбулася зустріч старшокласників з воїнами добровольчого батальйону Донбас позивні «Змій», «Лєший»,»Док». Хлопці зараз знаходяться у тимчасовій відпустці і разом з волонтером Ольгою Корешковою проводять уроки патріотизму для школярів. Але за першим покликом готові знову їхати на Схід і боронити нашу Україну.

Усі українці з хвилюванням спостерігають за військовими діями, які відбуваються на сході нашої країни, жодна людина не залишається осторонь цих трагічних подій.

Наші старшокласники ще раз переконались, що справу тих, хто зі зброєю в руках відстоює гідність народу жити в неподільній вільній Україні, продовжувати їм!

Кiлькiсть переглядiв: 1269